מאמרים

השכרת דירות הוגנת

בגל המהפכה השוטף את החברה בישראל, לא פשוט להיות בעל דירה. טענות רבות, אצבעות מאשימות רבות, מפונות אל בעלי הדירות באשר הם ובמיוחד בתל אביב בשל העלות הגבוהה לשכר הדירה, העולה מדי שנה ומדי חוזה במאות שקלים, על חוסר ההתאמה בין השכר הגבוה לדירה הקטנה, על חוסר השתתפות בתיקונים, ושיפוצים אלמנטריים, ולסיכום- חוסר הגינות.
אם אתם משכירים דירה, ישנם כמה תנאים שכדאי לקיים ולבדוק טרם ההשכרה.
ההגינות היא ערך ראשון כאמור, השכירו כפי שהייתם רוצים לשכור, אל תפקיעו מחירים לשם טיסה לתאילנד או חופשות סקי על חשבון השוכרים. חשוב להיות גלויים ולנהוג בשקיפות בכל התהליך והן מבחינת החוזה.
שנית חשוב להיות מסודרים. דעו מה יתרונות וחסרונות הדירה מבחינת רעש, קלופים בקירות, זרימת אוויר וכדומה. כמו כן מומלץ להכיר את השכנים ולבדוק הסדרי ועד בית. בקרו ושהו בדירה כדי שלא יפתיעו אתכם השוכרים ושתדעו מה "יש לכם ביד".
חוזה בסיסי להשכרת דירה ניתן להוריד אפילו מהאינטרנט, ומומלץ להתייעץ עם אדם מוסמך, שוב על מנת שתשלטו בנושא ותכירו את כל הסעיפים על בוריים. פגישה עם עורך דין היא בסיסית ולא מטלה מסובכת. אל תתעצלו, לא מדובר במפגש משפחתי מדרגה שלישית במושב נידח דוגמת בת מצווה בשרון.
יש להחתים את השוכר על החפצים בדירה ועל מצבה ביום בו נחתם החוזה, למען מניעת אי הבנות וגילגולי האחריות לטיפול בנזקים (נושאי בלאי סביר, כלומר עם הזמן, או בלאי שנוצר כתוצאה מפגיעה ע"י השוכר).

המשך מאמר