מאמרים

איך קשורים רשלנות רפואית והשכרת דירה?

חכמנו כבר אמרו שמרבה נכסים מרבה דאגה, אבל הם לא תיארו לעצמם כמה זה יהיה נכון כמעט אלף שנה אחר כך. כל בעל דירה שהוא אינו גר בה כרגע חווה את הפתגם הכואב הזה על בשרו. השינויים בשוק הנדל"ן בארץ וכמובן גם בעולם, התנודות בערך הכסף, מצב הבנקים והחוזק הכלכלי של המדינות השונות – כל אלה קובעים עד כמה הערך של הדירה שלך יהיה גבוה או נמוך, ועד כמה זה ישפיע על חשבון הבנק.
הבעיה עם רכישת דירה, בניגוד, לנניח רשלנות רפואית, היא שכמעט אין דרך חזרה. בחרתם מירה שנראתה לכם מצויינת ואחר כך הסתבר שהשכנים איומים – אין לכם מה לעשות חוץ מלמכור אותה בדרך כלל בהפסד, חשבתם שמצאתם מציאה במרכז העיר, ואז הסתבר שהבניין במצב תחזוקתי איום ונורא, ושהחדרים שנבנו כתוספת הולכים ומתרחקים מהמבנה המקורי – פשוט אכלתם אותה. אבל, כאמור, גם אם הצלחתם בקנייה, ויש בידכם רכוש ששומר על ערכו, גם אז הניהול של השכרתו הוא לא קל.
איך הסרת שיער תשפיע על חשבון הבנק שלנו?
לא כל הגורמים המשפיעים על גובה שכר הדירה תלויים ברצונכם או באיכות הדירה עצמה. שוק הנדל"ן, כאמור, גועש ורועש ותלוי במיליון גופים ונושאים אחרים. מספיק שחברת ביטוח גדולה קורסת בארצות הברית כדי שאפקט הדומינו יגיע גם אל הדירה שלכם שממוקמת בפאתי רמת גן. פתאום מחירי הדירות קופצים, ואיתם גם תעריפי ההשכרה.
במקביל, מתעוררת מחאה חברתית המחייבת את הממשלה לקבוע כללים חדשים לשוק הדירות הציבוריות וגם אלה שלא, מה שעלול להציף את הערים בדירות חדשות ולהוריד את מחירי השכירות.

המשך מאמר